Společné modlitby  

za zastavení coviru, za dokončení Mariánského sloupu v Praze na Staroměstském náměstí  se modlíme denně od 20 h. sv. Růženec, Korunku k Božímu milosrdenství, 
k pražskému Jezulátku, litanie v době nakažlivých nemocí - popřípadě další. 


doporučený web: https://www.marianskysloup.cz/


Mše svatá podle misálu z roku 1962 bude sloužena o nedělích

 24. a 31. května a 7. června 2020 vždy 

v 18.00 hod. v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kladně,

zve

Orelská župa Svatováclavská 

Navalis - pocta i prosba k sv. Janu Nepomuckému

světci uctívanému na celém světě, jako i ochránce před morem

Děkujeme panu kardinálovi Dominukui Dukovi, Janu Wolfovi, převozníku pražskému Z. Bergmanovi, starostovi Prahy 1 a mnohým dalším. 

obrázky převzaty z google

  


Na výzvu polských biskupů,

modleme se za obrácení hříšníků (sebe) od 13.5.2020 

Pompejskou novénu 


O pompejské novéně


Blahoslavený Bartolo Longo dostal příslib Panny Marie: "Kdo touží obdržet milost, ať vykoná k mé cti tuto novénu."


Pompejská novéna spočívá v modlení tří částí růžence po dobu 54 dní. Tato modlitba vyžaduje hodně času a trpělivosti, ale plody, které přináší, udivují ty, kteří se ji rozhodli modlit. O její rozšíření se přičinil blahoslavený Bartolo Longo - advokát, který měl neobyčejné charisma pro šíření růžence. Byl to člověk, který prožil naprosté obrácení. Jako mladý muž byl vyhlášeným antiklerikálem a volnomyšlenkářem. Zajímal se o ezoteriku a účastnil se spiritistických seancí. Jednoho dne, když se utápěl v zoufalství, uslyšel ve svém srdci slova: "Kdo šíří růženec, bude zachráněn!"
Od té chvíle začal náročnou cestu rozšiřování té modlitby mezi obyvateli Pompejského údolí. Zpočátku se mu to nedařilo, avšak po mnoha letech jeho působení vedlo k rozšíření růžence a k vybudování baziliky Královny růžence v Pompejích. Dne 26. října 1980 ho Jan Pavel II. vynesl k poctě oltáře.
Blahoslavený Bartolo psal o růženci jako o skutečném prostředku posvěcování se člověka:
"Ó blahoslavený růženci Panny Marie, sladký řetízku, který nás spojuješ s Bohem; svazku lásky, který nás sjednocuješ s anděly; věži záchrany před útokem pekla; bezpečný přístave v mořské bouři. Už tě nikdy neopustíme. Budeš naší útěchou v hodině smrti. Tobě bude patřit poslední políbení hasnoucího života..."

Jak se modlit pompejskou novénu?


Pompejská novéna trvá 54 dní. Každý den se modlíme tři části svatého růžence (radostný, bolestný a slavný). Je možné se modlit také část čtvrtou, s tajemstvími světla. Před začátkem každé z tří částí růžence uvedeme nejdříve úmysl (jenom jeden) a poté řekneme:

                                                      "Ten růženec se modlím na Tvou počest, Královno svatého růžence."

Během prvních 27 dnů se modlíme prosebnou část pompejské novény a denně po skončení každé části růžence pronášíme následující modlitbu:

"Pamatuj, ó milosrdná Panno Růžencová z Pompejí, že ještě nikdy nebylo slýcháno, aby kdokoliv z Tvých ctitelů, který Tě s Tvým růžencem prosí o pomoc, byl Tebou opuštěn. Ach, nepohrdej mou prosbou, ó Matko Věčného Slova, ale skrze svůj svatý růženec a skrze zalíbení, které prokazuješ své svatyni v Pompejích, mě milostivě vyslyš. Amen."


Dalších 27 dní se modlíme děkovnou část pompejské novény a denně, po skončení každé z tří částí růžence, pronášíme následující modlitbu:
"Co Ti mohu dát, ó Královno plná lásky? Celý svůj život Ti zasvěcuji. Jak jen mi síly postačí, budu šířit úctu k Tobě, ó Panno svatého růžence z Pompejí, protože když jsem Tě vzýval o pomoc, navštívila mě Boží milost. Všude budu vyprávět o milosrdenství, které jsi mi prokázala. Nakolik budu moci, budu šířit nábožnou úctu ke svatému růženci. Všem budu ohlašovat, jakou dobrotu jsi mi prokázala, aby se i nehodní, tak jako já, hříšníci, s důvěrou na Tebe obraceli. Ó, kdyby celý svět věděl, jak jsi dobrá, jak lituješ trpící, všechna stvoření by se utíkala k Tobě. Amen."


Nezávisle na závěrečných modlitbách každé ze tří částí růžence končíme po jejím pronesení povzdechnutím k Matce Boží:
"Královno svatého růžence, modli se za nás!"


Modlitba růžence přinese neobyčejné plody, budeme-li se ji modlit s dětskou důvěrou, v naprosté otevřenosti, prostotě čistého srdce, když ze srdce odpustíme všechno všem, když se na nikoho nebudeme zlobit. Čisté srdce, to znamená setrvávání ve stavu milosti posvěcující.
Proto je zapotřebí před zahájením pompejské novény nejdříve očistit své srdce ve svátosti pokání. Když se modlíme růženec, dostáváme mnohem více milostí, než o kolik prosíme. Pamatujme proto na vděčnost za to, co dostáváme úplně zdarma skrze ruce Matky Krásného Milování. Říkejme o tom dalším.

citace: https://o-ruzenci-panny-marie.estranky.cz/clanky/pompejska-novena.html

Přejeme všem na neděli "Božího Milosrdenství" požehnání a zvláštní ochranu Panny Marie.


poslechněte si: 

https://www.youtube.com/watch?v=v0uJ6rXP4V0 

https://www.youtube.com/watch?v=cMUDOjxGxec 

https://www.youtube.com/watch?v=Nzvu-oIHOa4

https://www.youtube.com/watch?v=Uq65ZN_ltwk 

Modleme se za biskupa Herbsta,

ze stránek Arcibiskupství pražského

Papež František a apoštolský nuncius Mons. Charles D. Balvo se připojili k modlitbám za uzdravení biskupa Karla a srdečně mu blahopřáli k osmnáctému výročí jeho biskupské konsekrace. 

Emeritní biskup Karel Herbst byl 16. dubna převezen zpět do Ústřední vojenské nemocnice. Je vyléčený z nemoci COVID-19, jeho stav je stabilizovaný ale ne příliš dobrý. Je při vědomí. Nyní bude probíhat pomalá a zřejmě dost dlouhá rekonvalescence. Stále je třeba se za něho hodně modlit!

U biskupa Karla Herbsta bylo 28. března potvrzeno onemocnění COVID-19, byl hospitalizován, uveden do umělého spánku, napojen na umělou plicní ventilaci a posilněn svátostí pomazání nemocných. Od Velikonoc se jeho stav mírně zlepšil.

Pracovníci arcibiskupství, kteří s ním byli v kontaktu, včetně kardinála Dominika Duky, prošli karanténou. U nikoho dalšího se nákaza neprokázala, všichni se cítí zdravě. Děkujeme zdravotnickému personálu, který se o něj a o všechny nemocné obětavě stará.

Zítra, na Velký pátek - 

zlatý relikviářový kříž 

v katedrále

v Praze

 
https://www.facebook.com/jiri.ovcacek.96/posts/3034025059983104
https://www.facebook.com/dominik.duka.3
‪Vzhledem k výjimečné situaci bude na Velký pátek ze Svatovítského pokladu vyzvednut Zlatý relikviářový kříž koncipovaný Karlem IV. jako schránka na nejvzácnější relikvie spojené s utrpením Krista. Vystaven bude v Katedrále při velkopátečních obředech, sledujte na sociálních sítích od 15.00 hodin.
Na Dominik Duka
na https://katedrala.tv/
na Faceboooku Konzervativních novin, webu www.konzervativninoviny.cz a Youtube kanálu Konzervativních novin.
Podrobnosti o této pro vlast významné události:
ZLATÝ RELIKVIÁŘOVÝ KŘÍŽ KARLA IV.
Vzhledem k aktuální výjimečné situaci bude na Velký pátek 10. dubna 2020 pod osobní záštitou prezidenta republiky vyzvednut ze Svatovítského pokladu Zlatý relikviářový kříž (Korunovační kříž), který byl císařem Karlem IV. koncipován jako schránka na nejvzácnější relikvie spojené s životem a utrpením Ježíše Krista.
Po dohodě Arcibiskupství pražského, Metropolitní kapituly a Kanceláře prezidenta republiky bude Korunovační kříž mimořádně vystaven v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v průběhu páteční bohoslužby celebrované Dominikem kardinálem Dukou, arcibiskupem pražským a primasem českým. Krátkodobé vystavení relikviářového Kříže v katedrále je ojedinělou událostí.
Stane se tak symbolicky při velkopátečních obřadech a uctívání kříže, které je ústřední součástí této bohoslužby, nebude před křížem, který je běžně v katedrále užíván, nýbrž před skutečným Kristovým křížem, jak to kdysi činil i Otec vlasti.
Průběh mše budou moci občané sledovat v přímém přenosu na sociálních sítích od 15.00 hodin.
Zlatý relikviářový kříž nebo také Korunovační kříž patří k nejvýznamnějším uměleckým předmětům, které se dnes uchovávají v souboru Svatovítského pokladu. Nebyl ale k němu přiřazen od samého počátku, nýbrž vznikl z podnětu Karla IV. jako nedílná součást českého královského pokladu, který se spolu s říšským pokladem podle panovníkova přání původně uchovával na hradě Karlštejně. K ceremoniálním obřadům v pražské katedrále, jak může název napovídat, se původně užíval jiný kříž, dnes neznámý.
Velký zemský korunovační kříž království českého, jak je také často označován, už na první pohled upoutá svou výjimečností. Karel IV. zhotovení skvostného díla, které mělo uchovávat nejcennější relikvie, nejen inicioval, ale patrně se s vynikajícími umělci svého dvora osobně podílel na jeho celkové koncepci. Kříž vznikl nejdřív po císařské korunovaci Karla IV. v Římě v roce 1355, spíše však v 60. - 70. letech 14. století. Brzy se stal integrální součástí českých korunovačních klenotů. Se Svatovítským pokladem byl trvale spojen až v r. 1645. Relikviář byl liturgicky užíván při korunovačních bohoslužbách v katedrále, naposledy při korunovační mši českého krále a rakouského císaře Ferdinanda I. Dobrotivého v r. 1836. Je v majetku Metropolitní kapituly u sv. Víta.
Kříž je dnes slavnostně vystavován pouze příležitostně spolu s dalšími korunovačními klenoty. Veřejnost však má možnost ho i během roku zhlédnout ve stálé expozici Svatovítského pokladu v kapli sv. Kříže na II. nádvoří Pražského hradu.
Jde ani ne tak o umělecký předmět, jako spíše o relikviář ve tvaru latinského kříže, který sám o sobě naznačuje, že obsahuje nejvýznamnější relikvie spojené s utrpením Kristovým. Je výjimečný vysokou kvalitou uměleckého zpracování i použitými materiály. Kříž o výšce 62,5 centimetrů, šířce 41,5 centimetrů a tloušťce 5 centimetrů byl zhotoven ze zlatého plechu, kterého je na kříži přibližně 3 kg.
Bohužel v průběhu dějinných zvratů, kdy byl kříž po husitských válkách dán do zástavy, přišel o původní architektonicky pojatou gotickou nohu, rovněž ze zlata, která dle dochovaných údajů měla vážit kolem 30 kg!
Dnešní podstavec byl doplněn při příležitosti korunovace českého krále Ludvíka Jagellonského kolem r. 1523 v raně renesanční podobě. Nepřehlédnutelnou dekorací jsou původní drahokamy, kterými je kříž po obvodu ozdoben (celkem 22 ks). Jde o safíry, smaragdy, akvamarín, to vše doplněno perlami (12 ks) a kamejemi antického, resp. byzantského či středověkého původu (9 ks).
Převažující modré kameny a perly podle současných poznatků pocházejí pravděpodobně z Cejlonu, Indie, případně dnešního Afghánistánu, odkud si po složitém putování našly cestu až do českého královského pokladu. Podle předního gemologa dr. Jaroslava Hyršla měly některé z nich ve své době cenu malého města.
Mimořádné jsou ryté drahokamy (kameje) na zadní straně kříže, což je technika užívaná od antických dob. Je u nich pozoruhodné jak jejich stáří, tak i vysoká kvalita uměleckého zpracování. Pozornost poutá zejména onyxová kamej Ukřižování nebo chalcedonová kamej s postavou archanděla Michaela s mečem, poprsí neznámého císaře či bohyně s diadémem na hlavě v sardonyxu nebo do chalcedonu řezané postavy dvou vládců držících společně kříž. Dodnes při detailním pozorování žasneme, jak mohli neznámí umělci precizně vybrousit tak jemné až miniaturní detaily, které jsou lidským okem téměř nepostřehnutelné.
Mimořádný ve světovém měřítku je však zejména soubor relikvií, které kříž v sobě uchovává. Ve starších pramenech je často zmiňována "sběratelská vášeň" Karla IV. pro ostatky svatých mučedníků. Choval k nim velkou úctu. Byl to pro něj dotek samotného nebe. Soubor ostatků, které Karel IV. ukládal do vzácných relikviářů nebo deskových obrazů, ať už na Karlštejně nebo v pražské katedrále, je skutečně pozoruhodný. Drahocenné relikvie většinou osobně získával během svých cest po celé Evropě. Mezi nimi bezprecedentní místo zaujímaly relikvie spojené s Kristovým utrpením.
Nejvýznamnější a také nejviditelnější relikvií v našem relikviáři jsou v křížení ramen drobné části dřeva sv. Kříže zasazené do zlatého rámu zdobeného safíry, rubíny a perlami. Tuto cennou relikvii Karel IV. získal v Trevíru, jak se píše v listině ze 17. února 1354, kde sám panovník uvádí, že "z dřeva Kristova odřízl vlastní rukou část, kterou posílá z Trevíru do Prahy". Relikvie byla už dříve při průzkumu vynikajícím znalcem sakrálních památek dr. Antonínem Podlahou identifikována jako dřevo z libanonského cedru. Proto se také kříži dostává označení staurotéka, což je výraz užívaný pro tradiční označení relikviářů s vloženým dřevem z pravého kříže, na němž byl ukřižován Ježíš Kristus. Jeho nejvýznamnější část je dnes uchovávána v Římě v kostele Santa Croce di Gerusalemme.
Do drobných schrán krytých průhlednými křišťálovými destičkami byl dále vložen zlomek hřebu, kterého bylo užito k přibití Krista ke kříži, provazu, kterým měl při svém utrpení svázané ruce, část houby, z které dali Kristu napít, když visel na kříži, a dva úlomky trnové koruny, které Karel IV. získal od francouzského krále Jana II. a jeho syna Karla v Metách r. 1356. V drobných prohlubních pod kamejemi jsou pak ještě vloženy další relikvie světců, a to část prstu sv. Jana Křtitele nebo relikvie sv. Pankráce či sv. Anny, matky Panny Marie.
Se zřetelem k takto významným relikviím se relikviář uchovával v hradní kapli sv. Kříže spolu s dalšími cennými relikviemi, které byly dány do opatrování tamní kapitule, zřízené za tím účelem. Byl jakýmsi výrazem legitimity Karlovy vlády z Boží milosti a nejcennějším relikviářem Českého království. Tam jej ovšem mohl spatřit jen málokdo. Upřímně věřící císař chtěl nejen zmíněný kříž, ale i další draze shromážděné relikvie vystavit také veřejné úctě, a proto r. 1354 ustanovil každoroční ukazování říšských relikvií o druhém pátku po Velikonocích v kapli Božího Těla na dnešním pražském Karlově náměstí, o svátku Svatého kopí a hřebu. Byla to každoročně velkolepá slavnost, za kterou do Prahy putovaly desetitisíce věřících.
České země byly v minulosti opakovaně vystaveny různým těžkým zkouškám, v době Karla IV. kupř. velké morové epidemii, která v letech 1357-1363 zasáhla prakticky celou Evropu. Dnešní pandemie nemoci Covid-19 zřetelně ukazuje, jak ochromující dopad na naše životy mohou podobné situace mít. Ne vždy a ne všechno je věda schopna vyřešit, zvláště pak ne hned. To věděl už zbožný císař, a proto se často jako panovník spolu se svou zemí svěřoval do Boží ochrany a neváhal prosit v těžkých situacích Boha o pomoc, podobně i P. Marii a další světce, zejména zemské patrony.
Jiří Ovčáček


Obnova svěření a zasvěcení Bohu skrze

 Neposkvrněné Srdce Panny Marie

Česká republika se připojuje k obnově svěření a zasvěcení Bohu skrze Neposkvrněné Srdce Panny Marie, a to modlitbou, kterou kardinál Dominik Duka, předseda ČBK, přednese před sochou Panny Marie Fatimské v arcibiskupské kapli ve středu 8. dubna 2020 v 7.15 hodin.

Česká republika se připojuje k obnově svěření a zasvěcení Bohu skrze Neposkvrněné Srdce Panny Marie, které za Portugalsko a Španělsko přednesl kardinál António Augusto dos Santos Marto v bazilice Růžencové Panny Marie ve Fatimě 25. března 2020.

K tomuto zasvěcení se bezprostředně připojilo 22 zemí, a to Slovensko, Polsko, Maďarsko, Rumunsko, Východní Timor, Albánie, Bolívie, Kolumbie, Kostarika, Kuba, Guatemala, Indie, Mexiko, Moldávie, Nikaragua, Panama, Paraguay, Keňa, Dominikánská republika a Peru.
Postupně během několika uplynulých dnů se postupně připojily další země, jako např. Anglie, Slovinsko a další, které předaly rozhodnutí jednotlivých biskupských konferencí a vykonání obnovy svěření a zasvěcení do Fatimy. Po vyslovení souhlasu českých a moravských biskupů sdružených v České biskupské konferenci se Česká republika připojí k obnově svěření a zasvěcení Bohu modlitbou vyslovenou předsedou ČBK, arcibiskupem pražským a primasem českým, kardinálem Dominikem Dukou OP před sochou Panny Marie Fatimské v arcibiskupské kapli ve středu 8. dubna 2020 v 7.15 hodin. Akt obnovy zasvěcení bude vykonán bez přímé účasti věřících a bude přenášen na facebookovém profilu kardinála Dominika Duky.Předání sochy Panny Marie Fatimské, která se nachází v kapli v Arcibiskupském paláci zprostředkoval z exilu kardinál Josef Beran v roce 1967, v roce 50. výročí zjevení Panny Marie ve Fatimě. Sochu určenou pro Československo předala delegace "Blue Army", tedy členové Fatimského apoštolátu z USA tehdejšímu ordináři Františku Tomáškovi v říjnu 1967.


video zde:

https://www.facebook.com/dominik.duka.3/timeline?lst=1815505494%3A100000920776967%3A1586349397 


Obnova zasvěcení

Arcibiskup poklekne před sochu Panny Marie Fatimské a říká:

I.

Nejsvětější Srdce Ježíšovo, Lékaři lidských duší,

milovaný Synu, milosrdná Tváři Otce!

Církev putující,

Tvůj lid žijící v České republice,

národ patřící Tobě,

hledí na ránu ve Tvém otevřeném boku, zdroji naší spásy, a pokorně prosí:

- v této výjimečné hodině plné utrpení podpírej svou Církev,

buď inspirací pro vládce národů,

naslouchej hlasům chudých a trpících,

podpírej pokorné a utlačované,

uzdravuj nemocné a hříšníky,

pozdvihuj na duchu sklíčené a znechucené,

obnov svobodu zajatým a vězňům,

zachraň nás od pandemie, která se dotýká každého z nás.

II.

Nejsvětější Srdce Ježíšovo, Lékaři lidských duší, vyzdvižený do výšin Kříže, dotknutý učedníkem v soukromí Večeřadla!

Církev putující,

Tvůj lid žijící v České republice,

národ patřící Tobě,

vidí v tobě obraz něžného objetí Otce pro lidstvo.

V Duchu Lásky se chceme navzájem obejmout tak,

jak jsi to radil učedníkům při mytí nohou a pokorně prosíme:

- v této výjimečné hodině plné utrpení podepírej děti, starší osoby a slabé,

potěšuj lékaře, zdravotní sestry,

pracovníky zdravotní služby i ošetřovatele a dobrovolníky,

posiluj rodiny a umocňuj v nás smysl pro občanskou povinnost a solidaritu,

buď světlem pro umírající,

přivítej zemřelé ve svém Království,

ochraňuj nás ode všeho zla a zachraň nás od pandemie, která dotýká každého z nás.

III.

Nejsvětější Srdce Ježíšovo, Lékaři lidských duší, Synu blahoslavené Panny Marie,

skrze Srdce Tvé Matky, jíž svěřujeme putující Církev na zemi,

Českou republiku a mnoho jiných zemí, které jí po staletí patří, prosíme dnes:

přijmi zasvěcení své Církve.

Zasvěcením se Tvému Nejsvětějšímu Srdci

odevzdáváme Církev pod ochranu Neposkvrněného Srdce Panny Marie,

proměněné světlem Tvého velikonočního tajemství

které bylo ve Fatimě zjeveno třem dětem jako útočiště a cesta směřující do Tvého Srdce.

Kéž je blahoslavená Panna Maria, Růžencová Paní z Fatimy,

uzdravením nemocných a útočištěm Tvých učedníků, zrozených pod křížem z Tvé Lásky.

Kéž Mariino Neposkvrněné Srdce, kterému se svěřujeme, prosí s námi:

- v této výjimečné hodině, plné utrpení,

přijmi zemřelé,

povzbuzuj ty, kteří se Ti zasvěcují

a obnov svět i celé lidstvo.

Všichni odpovídají:

Amen

Dovolujeme si 

nám všem 

k Velké noci 

přát pokorné  a upřímné obrácení, 

přijetí 

oběti a vykoupení nás z hříchu 

Pánem Ježíšem Kristem 

a ochrany Panny Marie 

do našich srdcí. 

Josef Pejřimovský


obrázky přejímáme z Google, děkujeme.

Videorozhovor s kardinálem Dukou

6. dubna 2020
Novinky

Pražské arcibiskupství ve spolupráci s Konzervativními novinami připravuje rozsáhlý velikonoční rozhovor s kardinálem Dominikem Dukou.

Videorozhovoru, který se uskuteční ve středu 8. 4. v 15.00. h., se může zúčastnit každý, kdo má zájem. Stačí, když do úterý 7. 4. do 8.00. zašle na e-mail: info@konzervativni.cz svůj dotaz.

Videorozhovor bude ke zhlédnutí na www.konzervativninoviny.cz, youtube kanálu či FB stránkách Konzervativních novin.

Velikonoční výzva českých a moravských biskupů

Čeští a moravští biskupové vyzývají věřící, aby na Bílou sobotu po setmění, zapálili za okny domovů svíčku, případně vystavili obraz Ježíše Krista.

Milí věřící, bratři a sestry,

Až na výjimky nebude pro Vás možné zúčastnit se vrcholu celého liturgického roku - slavení Velikonoční vigilie.Proto navrhujeme, abychom v době, kdy se Velikonoční vigilie slaví, tedy na Bílou sobotu po setmění, zapálili za okny našich domů svíčku, případně vystavili obraz našeho Pána Ježíše Krista, který v této slavné noci vpravdě vstal z mrtvých. Je to stará velikonoční tradice, kterou bychom přivedli k životu a vydali tak svědectví, že Ježíš je Světlem našeho života, světlem, které nezná západu, jak o tom o velikonoční noci s radostí a rozechvěním zpíváme.Děkujeme Vám, že se k této výzvě připojíte.Z celého srdce Vám žehnámeČeští a moravští biskupové

Po dohodě se k této výzvě připojila i ERC ČR.

Plakáty ke stažení:

file:///C:/Users/Asus/Pictures/velikonocni-vyzva-01.pdf

file:///C:/Users/Asus/Pictures/velikonocni-vyzva-02.pdf

file:///C:/Users/Asus/Pictures/svetlo-kristovo-plakat.pdf  

Medžugorje

Mši svatou u 

Palladia Země české - Staroboleslavského -

slouží 

 kardinál Dominik Duka 

v neděli  - 29.3.2020 - 

od 10 h,

přenos: 

https://www.staraboleslav.com/online-prenosy/







Přátelé Boží,

v pátek z 27. na 28. března 2020 se mělo uskutečnit Noční eucharistické procesí na Svatý Hostýn. Vzhledem k současné situaci, kdy jsou všechny hromadné akce - i duchovní - zakázány, není možné fyzicky pospolu na Svatý Hostýn putovat. Naše nebeská Matka, Panna Maria svatohostýnská, však na nás a na naše modlitby čeká s velkou touhou a potřebností.

Pojďme k Ní putovat z tepla našich domovů a skrze duchovní most spočiňme všichni v Její náruči. Jsme pozváni v páteční večer ke sjednocení v modlitebním zápase a nabídnout tuto svoji oběť Nejsvětější Trojici na usmíření našich hříchů a odčinění urážek Našemu Pánu a Nejsvětější Matce Boží (viz fatimské zjevení z 13. října 1917: Lucie se Madony zeptala, zda by nemohla uzdravit nemocné, obrátit hříšníky a Madona řekla, že ne všichni milost obdrží. Musí se polepšit. Ať žádají odpuštění svých hříchů.

Ať už neurážejí Našeho Pána, kterého tak velice uráželi.) Proto je tolik potřebné prosit o odpuštění svých hříchů.

Jsme také vyzváni papežem Františkem, abychom se v pátek 27. března spojili přes média v 18.00 hodin ke společné modlitbě, poslechu Božího slova a adoraci, kterou papež zakončí eucharistickým požehnáním Urbi et Orbi.

Na toto světové propojení v modlitbě může navázat naše malé společenství rozeseté po domácnostech naší země.
Sjednoťme se ve společném modlitebním zápase od 20.00 do 23.00 hodin (můžete se připojit v kterýkoliv čas a ukončit modlitbu podle svých možností). Mnozí se již denně modlí od 20.00 hodin růženec a Korunku k Božímu milosrdenství. V příloze posíláme další možné modlitby, které se můžete modlit, či si vybrat ze svých modlitebních pokladů.
Úmysly modlitebního zápasu:
• Modleme se k Nejsvětější Trojici a prosme Ji, aby zastavila šíření
všech
pandemií, útočící na duši, ducha a tělo člověka (viz praktický ateismus, relativismus, gender ideologie, koronavirus atd.)
• Především odprošujme Boha za své hříchy, hříchy našich rodin a národa
(viz příloha č. 2). Pokořme se před Trojjediným Bohem a prosme Ho, aby se nad námi smiloval.
• Vzývejme svaté v nebi a spojme se s jejich mocným orodováním - při
současné pandemii koronaviru je vynikajícím svatým přímluvcem poslední český král - bl. Karel I., (blahoslavený Karel ví čím procházíme, zemřel po dlouhém utrpení na těžký zápal plic), jeho manželku Zitu, která se o něj vzorně starala, prosme o pomoc pro všechny zdravotníky a lidi starající se o druhé. Dalšími jistými pomocníky v nebi jsou sv. Roch a sv.
Rozálie, kteří zázračně zastavili šíření moru.
• Prosme o Boží pomoc pro všechny, kteří pracují na obnově Mariánského
sloupu - jejich činnost je nyní upozaděna, ale pro zvrat současného stavu je nenahraditelná.
• Měsíc březen je zasvěcený velkému svatému - sv. Josefu, ochránci
církve
a rodiny. Rozjímejme a vzývejme jeho láskyplnou péči a ochranu, kterou stále poskytuje současným rodinám. Ať je nám průvodcem a pomocníkem v této těžké době.
• V uplynulých dnech jsme byli seznámeni s aktuálními poselstvími;
jedním
z nich je i proroctví gruzínského patriarchy, který měl při modlitbě vizi, jak nad ním proletěl ohnivý bojovník na koni, po chvíli však viděl Dítě Ježíše, které uzdraví z této epidemie. Obraťme se tedy s důvěrou ke vztažené ručce milostného Pražského Jezulátka, stále žehnající, a i dnes nás ujišťující: "Čím více mne budete vzývat, tím více vám budu žehnat".
V příloze posíláme tyto modlitby (některé se k vám už dostaly internetovou
cestou):
1. Osnova modlitebního zápasu včetně vybraných modliteb
2. Odprošení Nejsvětější Trojici za naše hříchy - součástí je zasvěcení
Dvěma srdcím - Ježíše a Marie
3. Litanie v čase nakažlivých nemocí
4. Křížová cesta v době pandemie koronaviru
5. Klanění Pražskému Jezulátku
6. Duchovní svaté přijímání (možno také vytisknout a rozdávat)
Věřme, že společnou modlitbou naplníme přání mateřského Srdce P. Marie, jejíž touhou je, abychom Boha stále více milovali a po Něm toužili.
A modlit se, znamená také mít rád druhé, své bližní a dávat se jim.
Děkujeme za přeposlání tohoto pozvání k modlitebnímu zápasu případným zájemcům.
S vděčností za vytvoření kajícího společenství
Za Večeřadlo Křenovice, Markéta Tomečková
www.veceradlo.cz


rozestavěný Mariánský sloup na Staroměstském náměstí v Praze 

byl dnes, 25.3.2020, 

na svátek 

Zvěstování Páně 

ve 12.hodin

svátostně požehnán. 


Mimořádné požehnání Urbi et Orbi

na Svatopetrském náměstí v Římě - 

v pátek 27. března v 18.00h, 

přenáší Tv Noe a ČT2


MODLITBA BENEDIKTA XVI.

K STÁVAJÍCÍ SITUACI

Pane Ježíši, 
náš Božský lékaři,
buď naší stráží a ochraňuj nás před koronavirem a všemi smrtelnými chorobami. Smiluj se nad všemi , kteří zemřeli a uzdrav všechny nemocné. Osviť všechny vědce, kteří hledají lék. Posiluj a ochraňuj všechny zdravotníky, kteří nyní pečují o nemocné. Uděl pokoj všem, kteří mají strach, zvláště starým lidem a ohroženým osobám. Kéž Tvá drahocenná Krev je naším štítem, naší ochranou a spásou. Kéž se obáváme víc nakažení hříchem než jakoukoli nemocí. Pane, potřebujeme Tě! Smiluj se nad námi a nad celým světem. AMEN 

Modlitby k Bohu, 

s odřeknutím se uctívání pohanských krvelačných bohů. 

Pohanská božstva, jak víme z historie, jsou mnohdy i krvelačná, a to až tak, že nejdříve požadují lidské i dětské oběti a posléze se "vrhnou" na své "uctívatele". Chtějí stále víc a víc. Některé teorie říkají, že proto se lidé z některých prehistorických sídlišť vystěhovávali, protože jejich zem se takto stala neobyvatelná. Uctíváním se moc jejich pohanských bohů sytí. Římský císař si nechal vyvolat pohanské bohy, již v době křesťanství, představili se jako "mátohy", protože nedostávali v té době již oběti.

Nechodit na Staromák vzkazuje

 Jan Wolf - 

stavba MS zdárně pokračuje,

mnohé firmy nabízejí své služby zdarma, MS = solidaritu národa:

https://www.facebook.com/100000871894252/posts/2955761384462896/?d=n 


Dne 25.3.2020 - modlitba všech křesťanů ve 12. h. středoevropského času za zastavení nakažlivé nemoci conviru - 

"Otče náš"

+ modlitby proti conviru pokračují dále

každý den ve 20 h. pro toho, kdo může:

Korunka k BM, svatý růženec,

a další modlitby mohou být

k sv. Rochovi, k sv. Charbelovi,

k sv. Ritě a Pražskému Jezulátku, děkujeme. 


Další vhodné modlitby

Litanie v čase nakažlivých nemocí

Pane, smiluj se. Pane, smiluj se.

Kriste, smiluj se. Kriste, smiluj se.

Pane, smiluj se. Pane, smiluj se.

Bože, náš nebeský Otče, smiluj se nad námi.

Bože Synu, Vykupiteli světa,

Bože Duchu svatý,

Bože v Trojici jediný,

Bože svatý, Bože silný, smiluj se nad námi.

Bože, Králi věků nesmrtelný,

Bože v radách nevyzpytatelný,

Bože v soudech nevystižitelný,

Bože, jenž nechceš smrt hříšníka, ale aby se obrátil a žil,

Bože, jenž sesíláš nemoci k naší nápravě,

Bože, jenž nás nabádáš v čase nemoci k trpělivosti,

Bože, jenž hlásáš v čase nemoci nestálost pozemských věcí,

Bože, jenž zkoušíš nemocemi naši trpělivost,

Bože, jenž káráš nemocemi naše hříchy,

Bože, jenž léčíváš duši raněním těla,

Bože, jenž nejistotou smrti voláš k pozornosti,

Bože, jenž máš sečteny dny našeho života,

Bože, jenž máš sečtenou délku naší vezdejší pouti,

Bože, jenž svou pomocí býváš nejbližší, když nebezpečí bývá nejvyšší,

Bože, jenž usmrcuješ i oživuješ,

Bože, jenž připomínáš nemocným smrt, soud a věčnost,

Milostiv nám buď, odpusť nám, Pane.

Milostiv nám buď, vyslyš nás, Pane.

Ode všeho zlého vysvoboď nás, Pane.

Od každého hříchu

Od svého hněvu

Od nakažlivých nemocí

Od náhlé a nenadálé smrti

Od nadměrné úzkostlivosti

Od opovážlivé lehkomyslnosti

Od reptání proti prozřetelnosti Boží

Od nadměrného truchlení při ztrátě svých blízkých

Od věčné smrti

My hříšníci, prosíme tě, vyslyš nás.

Abys nám odpustil,

Aby ses nad námi smiloval,

Abys dobu svého navštívení ukrátil,

Abys nám dopřál času a milosti k pokání,

Abys v nás vzbudil spasitelné úmysly,

Abys nás ozbrojil křesťanskou statečností,

Abys udělil nemocným trpělivost a odevzdanost do Tvé vůle,

Abys zjednal nemocným potřebné ošetření,

Abys udělil nemocným milost svátostí,

Abys žehnal snahám lékařů,

Abys přijal umírající na milost,

Beránku Boží, který snímáš hříchy světa, smiluj se nad námi. /3x/

Kriste, uslyš nás.

Kriste, uslyš nás.

Kriste, vyslyš nás. Kriste, vyslyš nás.

Pane, smiluj se.

Pane, smiluj se.

Kriste, smiluj se.

Kriste, smiluj se.

Pane, smiluj se.

Pane, smiluj se.

Otče náš...

ŽALM 6

Nekárej mě, Hospodine, v hněvu svém,
ve svém rozlícení mě netrestej!
Smiluj se, Hospodine - jsem vysílen,
uzdrav mě, Hospodine - v kostech mám děs!
Do hloubi duše jsem vyděšen -
Hospodine, jak dlouho ještě?!Obrať se, Hospodine, život mi zachovej,
pro svoji lásku zachraň mě!
V hrobě už na tebe nikdo nevzpomene -
mezi mrtvými kdo by slavil tě?Svým nářkem vyčerpán
na lůžku noci provzlykám,
slzami polštář zalévám!
Zrak mi vyhasl zármutkem,
zeslábl vinou všech mých nepřátel.

Odstupte ode mne, všichni zločinci,
hlas mého pláče slyšel Hospodin!
Hospodin vyslyšel moje žádosti,
Hospodin přijímá mé modlitby!
Jen ať se stydí a ať se děsí,
všichni mí odpůrci ať ustoupí,
ať jsou zahanbeni ve chvíli!

Pokořme se pod mocnou rukou Boží v době jeho navštívení.

Na Pána vložme všechny své starosti, neboť on se o nás stará.

Pomoz nám, Bože, náš Spasiteli,

pro slávu svého jména nás vysvoboď.

Buď s námi Tvé milosrdenství,

neboť doufáme v Tebe.

Modleme se:

Bože, jenž býváš hříchem rozhněván a pokáním usmiřován, shlédni milostivě na naše prosby a vzdal od nás metlu svého hněvu, kterou jsme si zasloužili svými hříchy.

Bože, jenž nechceš smrt hříšníka, ale aby se obrátil a žil, uděl nám, kteří k Tobě přicházíme se srdcem kajícím, svou milost a zbav nás svou mocí panující nakažlivé nemoci.

Pane života a smrti, zachovej nás a vytrhni nás svou mocí z každého nebezpečí. Osvěť lékaře, aby nemoc přesně poznali a nemocným věnovali veškerou péči. Požehnej léky, aby měly žádoucí účinek a nemocným sloužily k uzdravení. Kéž nás čas Tvého navštívení povzbudí

k nápravě života a upevní v nás myšlenky na spásu. Do Tvých rukou poroučíme své tělo i duši. Ve jménu Otce i Syna i Ducha Svatého,

Amen

Modlitba smíření

+

Dobrotivý Bože, Otče,

zhřešili jsme proti tobě. Ničíme dílo tvých rukou.

Zabíjíme v mocichtivých válkách člověka,

kterého jsi stvořil k obrazu svému.

Zabíjíme nenarozené v lůně,

zabíjíme těžce nemocné na lůžku.

Ničíme tvé stvoření, pro zisk i pro zvrácené moderní ideologie.

Pokorně Tě prosíme o odpuštění.

Skláníme se před Tebou,

vyznáváme se z hříchů pýchy a sobectví.

Tvůj milovaný Syn se za nás na kříži obětoval,

abychom měli naději na život věčný.

Něboť tvá láska je nekonečná, jako je nekonečný vesmír.

Nechť tedy znějí naše srdce láskou jako harfa a citera.

Láskou k tobě, láskou k bližním.

Dej, prosíme, ať spojenou silou této lásky překonáme veškerá protivenství.

Prosíme tě o to skrze Páne Ježíše Krista,

který s tebou v jednotě Ducha svatého žije a kraluje

na věky věků.

Amen

+

Modlitba je inspirována

sv. Klementem Maria Hofbauerem,

rodákem z moravských Tasovic, synem českého otce,

patronem Vídně a spolupatronem Varšavy


 

NOVÉNA K ZASTAVENÍ PANDEMIE COVID-19

K situaci: Její naléhavost na řešení je známá. Podíváme-li se do dějin města Třebíče (ale i jiných) v době řádění morové epidemie, najdeme svědectví o jejím náhlém zastavení pomocí modlitby prostřednictvím Panny Marie. Na ni se někteří obyvatelé Třebíče, putujíce za ní do Mariazell s obrazem města, obrátili o pomoc s důvěrou a po dojití do cíle se nákaza v jejich městě přestala šířit.

Jiný příběh nám ukazuje Bible ve vyprávění o Jonášovi, který z Boží vůle oznamoval v Ninive zkázu tohoto města, ale ninivští své hříšné chování zaměnili za skutky kajícnosti, a tak pokáním s vírou a modlitbou zachránilo jejich město.

V Novém zákoně nám Bůh říká: "Proste a dostanete..."(Mt 7,7)

Co je novéna? Je to druh modlitby, který je označován jako "katolická rodinná tradice" a způsob, kterým se rodiny či společenství po staletí modlily a vyprošovaly milosti. S tím souviselo i upevňování víry a důvěry, které patří k základům modlitby. Tradice modlit se novénu pochází z nejranějšího období Církve, kdy apoštolové s Ježíšovou matkou Marií a dalšími věřícími "jednomyslně setrvávali na modlitbách" před sesláním Ducha Svatého. Byl to počátek zvyku modlit se devět po sobě následujících dnů za určité potřeby (slovo "novéna" znamená 9).

Různé druhy novén mají stejný základní účel v tom, že předkládáme Bohu své potřeby. Prosíme o pomoc a ochranu s připomínáním si Boží lásky, a také prosíme o větší pochopení a přijetí Božího řízení v životech našich i těch, které si nosíme v srdci. Při modlitbě jde o stejný postoj, jako měl Ježíš v Getsemanech - naplnění Boží vůle, kterou je především láska a spojení v modlitbě (viz Jan 14,13; Mt 18,19-20).

Základní pokyny:

Každý mějme víru a důvěru v Nebeského Otce. Přestaňme s tím, co není dobré, a snažme se do všeho, co děláme, vkládat pravou lásku, která myslí především na druhé. S tím začněme již dnes, stejně tak se snažme vyhovět prosbě našeho o. biskupa "abychom se spojili každý večer ve 20.00 hodin modlitbou růžence s úmyslem za zastavení pandemie koronaviru a za ochranu našich rodin." Vybízí také k vědomému a citelnému celodennímu postu v úterý 17. 3.

Na prosby nás všech, kdo se chceme zapojit do novény pro zastavení pandemie, čeká Panna Maria i zástup světců, aby mohli nám a lidem celého světa pomoci. Začátek novény je dán situací. V jednotlivých dnech se chceme obracet na svaté, kteří u daného dne, většinou podle martyrologia, mají z lidského hlediska své výročí, které je důvodem vzájemného obdarování s námi. Zde nabídnuté texty aktuální novény začínající s postem dne 17. 3. 2020:

Vlastní novénu začínáme každý den křížem a úkonem kajícnosti s postojem před Bohem, soustředěnou modlitbou "Otče náš" a potom modlitbou duchovního svatého přijímání. K němu jsou zde nabízeny dvě varianty:

z dětství sv. Josefa Escrivá: "Chtěl bych tě přijmout, Pane, s onou čistotou, pokorou a zbožností, s jakou tě přijala tvoje svatá Matka, v duchu a s vroucností svatých. Zůstávej se mnou svou milostí."

nebo uváděnou na TV Noe: "Pane Ježíši Kriste, věřím, že jsi pravdivě a skutečně v Nejsvětější svátosti přítomen jako Bůh a člověk. Věřím, že mě miluješ. Také já tebe chci dokonale milovat, ale co mohu, Pane, bez tebe? Ty jsi, Bože, má síla. Toužím po tobě. A protože tě právě nyní nepřijímám v oltářní svátosti, prosím, přijď ke mně aspoň duchovně a učiň si u mě příbytek. Pane, zůstaň se mnou a nedopusť, abych se od tebe odloučil."

Pokračujeme modlitbou sv. o. Pia:

"Ó Maria, nejsladší Matko naše a Rodičko Vtěleného Slova, poklekáme před tebou, když jsme se duchovně spojili s tvým Synem a přijímáme tento den jako velký dar Boží.

Celou svou bytost vkládáme do tvých rukou a do tvého Srdce, všechno v nás ať je tvoje: rozum a vůle, tělo i duše. Svou mateřskou láskou utvářej v nás nový život, život tvého Ježíše.

Královno nebes, podporuj i naše sebemenší skutky svým mateřským vnuknutím. Dej, aby se při svaté a neposkvrněné Oběti staly všechny čistými a Bohu milými. Dobrotivá Matko, učiň nás svatými, jak to od nás očekává Pán Ježíš a oč ustavičně toužebně prosí tvoje svaté Srdce. Amen"

ŽIVOTOPIS PRO MEDITACI

Myšlenky a další modlitby pro jednotlivé dny novény za zastavení pandemie COVID-19:

1. den 17. 3. - Nemyslet jen na sebe! Uvědomit si proč žiji a existenci mých bližních i Boha, který mne i je nesmírně miluje.

Obracíme se dnes na našeho světce Jana Sarkandra (pam. 6. 5.), který v tento den r. 1620 zemřel na následky mučení, při němž vzýval jména Ježíše, Marie a Anny nejstručnějším způsobem. Ve vězení měl útěchu z radosti pramenící z jeho vědomého spojení s Bohem a Marií, kteří mu s přímluvou Anny pomáhali vytrvat v nejtěžších chvílích. Chtěl být absolutně věrný ve svém povolání (proto prosil o pomoc s obracením listů breviáře, který se i tam modlil) - ani my, nemysleme dnes na sebe a buďme věrni svému povolání (Božího dítěte, laika, matky, otce, zdravotníka...).

Dnešní evangelium nás učí potřebě odpuštění. Ochota k odpouštění druhým je pro naše vyslyšení prvořadým úkolem. Kdo by to nedokázal, ať za to alespoň prosí.

Zde vyslovme své prosby týkající se pandemie a víry, které můžeme zakončit modlitbou:

Prosíme o to pro velikost Boží lásky zjevené v Kristově kříži, k slávě Nejsvětější Trojice, k radosti mateřského srdce Královny nebe a svatých, které prosíme o přímluvu:

Matko Ukřižovaného Syna a Matko naše, oroduj za nás a za celý svět.

Svatý Josefe, oroduj za nás a za celý svět.

Svatá Anno, oroduj za nás a za celý svět.

Svatý Jane Sarkandře, oroduj za nás a za celý svět.

Svatý Patriku (- dnes připomínaný) - oroduj za nás a za celý svět.

Svatá Gertrudo (- dnes připomínaná) - oroduj za nás a za celý svět.

Svatá Zdislavo (https://catholica.cz/index.php?id=2317), patronko rodin a českého národa, oroduj za nás a za celý svět.

Svatá Anežko (https://catholica.cz/index.php?id=4835), oroduj za nás a za celý svět.

Svatý otče Pio, oroduj za nás a za celý svět.

(Můžeme přidat prosby ke svým patronům)

Všichni svatí pomocníci a patroni, orodujte za nás a za celý svět.

Pane, žehnej naší zemi. Ať světlo tvé milosti svítí všemu jejímu lidu.

Ochraň ho před každým zlem, které ho ohrožuje, posiluj v něm vzájemnou lásku a dej, ať pozná, jak dobré je v síle modlitby nést každou radost i bolest. Amen.

Jako součást novény je navrhována modlitba celého růžence (radostného, bolestného a slavného; případně i světla).

2. den 18. 3. - Začátek novény je stejný, jako je uveden před 1. dnem.

- Nyní je čas objevit správný směr k poznání pravdy a držet se pravé nauky.

Dále se obracíme na sv. Cyrila Jeruzalémského, který je dnes v kalendáři jako učitel církve. Žehnal, učil, pomáhal chudým, nemocným a opuštěným. Objasňoval učení víry, sv. Písma i tradici. Vyzařoval lásku, kterou neoslabilo ani vyhnanství, v němž celkem prožil asi 11 let. V dnešním evangeliu Ježíš říká, že nepřišel zákon zrušit, ale naplnit a slibuje odměnu těm, kdo se přikázáními budou řídit a jim učit. Nepřišel zrušit to, co i lidský rozum může poznávat jako dobré a opravdu lidské, jak uvádí rozjímání k dnešnímu dni v elektronickém misálu. Hledáním pravdy se dochází k moudrosti (jako v případě sv. Augustina - pam. 28. 8.) a kdo nepřestává hledat moudrost, najde pravdu.

Bůh chce pro nás ta největší dobra, proto neváhejme prosit a vyslovme své prosby týkající se pandemie a víry, které můžeme zakončit modlitbou:

Prosíme o to pro velikost Boží lásky zjevené v Kristově kříži, k slávě Nejsvětější Trojice, k radosti mateřského srdce Královny nebe a svatých, které prosíme o přímluvu:

Matko Ukřižovaného Syna a Matko naše, oroduj za nás a za celý svět.

Svatý Josefe, oroduj za nás a za celý svět.

Svatý Cyrile Jeruzalémský, oroduj za nás a za celý svět.

Svatý Eduarde (dnes připomínaný) - oroduj za nás a za celý svět.

Svatý Salvatore Grionesos (dnes připomínaný) - oroduj za nás a za celý svět.

Svatá Zdislavo, patronko rodin a českého národa, oroduj za nás a za celý svět.

Svatá Anežko Česká, oroduj za nás a za celý svět.

Svatý Václave (https://catholica.cz/index.php?id=4696), oroduj za nás a za celý svět.

(Můžeme přidat prosby ke svým patronům)

Všichni svatí pomocníci a patroni, orodujte za nás a za celý svět.

Pane, žehnej naší zemi. Ať světlo tvé milosti svítí všemu jejímu lidu.

Ochraň ho před každým zlem, které ho ohrožuje, posiluj v něm vzájemnou lásku a dej, ať pozná, jak dobré je v síle modlitby nést každou radost i bolest. Amen.

Jako součást novény je navrhována modlitba celého růžence (radostného, bolestného a slavného; případně i světla).

3. den 19. 3. - Začátek novény je stejný, jako je uveden před 1. dnem.

- Pojem "spravedlnost" v očích lidských a u Boha, který je nejvýše spravedlivý i milosrdný, nebývá vždy stejný. Bůh je Láska, zatímco lidská spravedlnost často postrádá ctnosti potřebné k jejímu dovršení (lásku jako opak touhy po pomstě, poznání pravdy a pokoru jako opak pýchy aj.).

Dnes liturgickou slavností myslíme především na svatého Josefa a obracíme se k němu o pomoc. Je patronem Čech od r. 1654 a za patrona celé Církve byl 8. 12. 1870 prohlášen papežem Piem IX. Dále je např. patronem manželů a křesťanských rodin, mládeže, dělníků a různých řemeslníků, karmelitánů, vychovatelů, cestujících, vyhnanců, umírajících a je vzýván v zoufalých situacích i jako patron dobré smrti (více o tomto světci na https://catholica.cz/?id=997). Je důvěryhodný vzor spravedlivého muže.

"Bůh svěřuje Josefovi poslání chránit Marii, Ježíše i církev. I my jsme odpovědni za to, co nám Bůh svěřil" (z letošního Malého průvodce postní dobou).

Ve své spravedlnosti máme směřovat k dokonalosti Boží (srov Mt 5,48). Josefova spravedlnost souvisí s odpovědností za svěřenou rodinu a jednání podle pokynů anděla poslaného Bohem. Ještě před tím se mu za spravedlnost počítá jeho postoj milosrdenství, který byl protichůdný tehdejší "spravedlnosti".

Prosme Boha o pomoc k dosažení podobného postoje spravedlnosti i přijetí pohledu na ni a vyslovme zvláště své prosby o víru a za zastavení pandemie, které můžeme zakončit modlitbou:

Prosíme o to pro velikost Boží lásky zjevené v Kristově kříži, k slávě Nejsvětější Trojice, k radosti mateřského srdce Královny nebe a svatých, které prosíme o přímluvu:

Matko Ukřižovaného Syna a Matko naše, oroduj za nás a za celý svět.

Svatý Josefe, patrone náš a celé církve, oroduj za všechny nemocné, ohrožené a za celý svět.

Blahoslavení Marceli Callo, Marku z Montegallo a Sibylino Biscossi (dnes v martyrologiu připomínaní) - orodujte za všechny ohrožené a za celý svět.

Svatá Zdislavo, patronko rodin a českého národa, oroduj za nás a za celý svět.

Svatá Anežko Česká, oroduj za nás a za celý svět.

Svatý Václave, oroduj za nás a za celý svět.

(Můžeme přidat prosby ke svým patronům)

Všichni svatí pomocníci a patroni, orodujte za nás a za celý svět.

Pane, žehnej naší zemi. Ať světlo tvé milosti svítí všemu jejímu lidu.

Ochraň ho před každým zlem, které ho ohrožuje, posiluj v něm vzájemnou lásku a dej, ať pozná, jak dobré je v síle modlitby nést každou radost i bolest. Amen.

Jako součást novény je navrhována modlitba celého růžence (radostného, bolestného a slavného; případně i světla).

4. den 20. 3. - Začátek novény je stejný, jako je uveden před 1. dnem.

- Aby naše dnešní činnost byla v souladu s pravou láskou.

Dnes si církev ve světě připomíná našeho světce Jana Nepomuckého, jehož svátek v naší zemi slavíme 16. 5. Jak uvedeno na https://catholica.cz/index.php?id=2382. Ztělesnil v sobě ideál znalce Božích tajemství, který pilným studiem a kázní usiloval o mravní dokonalost. Je vzýván za mlčenlivost a proti vodním živelným pohromám. Můžeme ho prosit, abychom se ani my neprovinili jazykem, kterým se dá způsobit zlo nemenší povodni. Evangelium nám dnes připomíná největší dvě přikázání postavená na lásce k Bohu a druhým lidem. Soustřeďme se dnes na vše, co mluvíme a konáme, aby bylo v souladu s touto láskou.

Bůh dnes po nás chce lásku a maximální ohleduplnost jednoho ke druhému. Prosme nyní o tyto ctnosti, zvláště potřebné v krizové situaci i v souvislosti se zastavením pandemie, a za ochranou v našich městech a obcích před koronavirem. Své prosby můžeme zakončit modlitbou:

Prosíme o to pro velikost Boží lásky zjevené v Kristově kříži, k slávě Nejsvětější Trojice, k radosti mateřského srdce Královny nebe a svatých, které prosíme o přímluvu:

Matko Ukřižovaného Syna a Matko naše, oroduj za nás a za celý svět.

Svatý Josefe, oroduj za nás a za celý svět.

Svatý Jane Nepomucký, oroduj za nás a za celý svět.

Svatí: Josefe Bilczewski, Kutberte, Vulframe a blahoslavení: Františku Quere, Baptisto Spagnoli a Hippolyte Galantini, kteří jste se obětovali pro církev, (dnes připomínaní v martyrologiu) - orodujte za všechny ohrožené a za celý svět.

Svatá Zdislavo, patronko rodin a českého národa, oroduj za nás a za celý svět.

Svatá Anežko Česká, oroduj za nás a za celý svět.

Svatý Václave, oroduj za nás a za celý svět.

(Můžeme přidat prosby ke svým patronům)

Všichni svatí pomocníci a patroni, orodujte za nás a za celý svět.

Pane, žehnej naší zemi. Ať světlo tvé milosti svítí všemu jejímu lidu.

Ochraň ho před každým zlem, které ho ohrožuje, posiluj v něm vzájemnou lásku a dej, ať pozná, jak dobré je v síle modlitby nést každou radost i bolest. Amen.

Jako součást novény je navrhována modlitba celého růžence (radostného, bolestného a slavného; případně i světla).

5. den 21. 3. - Začátek novény je stejný, jako je uveden před 1. dnem.

- Přiznání viny a život z lásky ospravedlňují.

Dnešní evangelium o farizeji a celníkovi je zaměřené na lidi, kteří si na sobě zakládají, že jsou dobří, a přitom ostatními pohrdají.

Dále se obracíme na dva svaté poustevníky vzpomínané dnes v martyrologiu. Serapiona, u kterého vidíme, jak vypadá láska, která nezná hranic. Druhým je Mikuláš z Flüe, otec rodiny s 10 dětmi, kajícník a obnovitel míru. Označení za poustevníka ještě neznamená, že většinu života strávil v poustevně, ale častěji to, že z období v samotě s Bohem získával prospěch pro sebe i pro druhé. Někteří světci přivádějí k poznání, že je možné učinit si takovou poustevnu i ve svém srdci. Dnes to vyzkoušejme a pohovořme si s Bohem, kterého prosíme o pomoc pro velikost jeho lásky zjevené v Kristově kříži, k slávě Nejsvětější Trojice, k radosti mateřského srdce Královny nebe a svatých, které prosíme o přímluvu:

Matko Ukřižovaného Syna a Matko naše, oroduj za nás a za celý svět.

Svatý Josefe, oroduj za nás a za celý svět.

Svatý Serapione (dnes připomínaný), oroduj za nás a za celý svět.

Svatý Mikuláši z Flüe (dnes připomínaný), oroduj za nás a za celý svět.

Svatá Zdislavo, patronko rodin a českého národa, oroduj za nás a za celý svět.

Svatá Anežko Česká, oroduj za nás a za celý svět.

Svatý Václave, oroduj za nás a za celý svět.

(Můžeme přidat prosby ke svým patronům)

Všichni svatí pomocníci a patroni, orodujte za nás a za celý svět.

Pane, žehnej naší zemi. Ať světlo tvé milosti svítí všemu jejímu lidu.

Ochraň ho před každým zlem, které ho ohrožuje, posiluj v něm vzájemnou lásku a dej, ať pozná, jak dobré je v síle modlitby nést každou radost i bolest. Amen.

Jako součást novény je navrhována modlitba celého růžence (radostného, bolestného a slavného; případně i světla).

6. den 22. 3. - Začátek novény je stejný, jako je uveden před 1. dnem.

- Uzdravení ze slepoty...

Dnešní evangelium hovoří o uzdravení ze slepoty, které vede k vyznání víry v Ježíše. Kdo nevidí Boží lásku, je jako slepý, který potřebuje uzdravení. K tomuto zamyšlení přidejme slova dnešní modlitby po přijímání:

"Bože, ty osvěcuješ každého člověka na tomto světě; osvěcuj naše srdce světlem své milosti, abychom vždy poznávali, co odpovídá tvé vůli, a dovedli tě opravdově milovat. Skrze Krista, našeho Pána."

Znovu se ještě obracíme k svatému Janovi Sarkandrovi ve spojení s výročím přijetí jeho kněžského svěcení v Brně. Ze světců dnes připomínaných prosíme o pomoc i dalšího mučedníka Mikuláše Owena, malého, prostého jezuitu, o němž bylo napsáno, že nikdo nepomohl kněžím tolik jako on. Ani kruté mučení, které vedlo k jeho smrti, ho nedonutilo k prozrazení kněží. Jsme opět u vědomého spojení s Bohem, jemuž se potřebujeme naučit, abychom prokazovali více lásky a měli více sil k věrnosti.

Bůh chce pro nás ta největší dobra, proto neváhejme prosit a vyslovme své prosby týkající se pandemie a víry, které můžeme zakončit modlitbou:

Prosíme o to pro velikost Boží lásky zjevené v Kristově kříži, k slávě Nejsvětější Trojice, k radosti mateřského srdce Královny nebe a svatých, které prosíme o přímluvu:

Matko Ukřižovaného Syna a Matko naše, oroduj za nás a za celý svět.

Svatý Josefe, oroduj za nás a za celý svět.

Svatý Jane Sarkandře, oroduj za nás a za celý svět.

Svatý Mikuláši Oweno (dnes připomínaný), oroduj za nás a za celý svět.

Svatá Zdislavo, patronko rodin a českého národa, oroduj za nás a za celý svět.

Svatá Anežko Česká, oroduj za nás a za celý svět.

Svatý Václave, oroduj za nás a za celý svět.

(Můžeme přidat prosby ke svým patronům)

Všichni svatí pomocníci a patroni, orodujte za nás a za celý svět.

Pane, žehnej naší zemi. Ať světlo tvé milosti svítí všemu jejímu lidu.

Ochraň ho před každým zlem, které ho ohrožuje, posiluj v něm vzájemnou lásku a dej, ať pozná, jak dobré je v síle modlitby nést každou radost i bolest. Amen.

Jako součást novény je navrhována modlitba celého růžence (radostného, bolestného a slavného; případně i světla).

7. den 23. 3. - Začátek novény je stejný, jako je uveden před 1. dnem.

- Růst víry znamená její vyjádření skutky.

V dnešním evangeliu slyšíme o uzdravení syna královského úředníka, které je opět spojeno s vírou, dokonce dvakrát. Nejprve důvěrou v Ježíšovu moc ho uzdravit a potom, když se dozvěděl, že horečka mu přestala ve chvíli, kdy Ježíš řekl: Jdi, tvůj syn je zdráv. Druhé vyjádření, že uvěřil, naznačuje jeho ochotu uskutečňovat to, co Ježíš učil.

Dnes martyrologium připomíná blah. Metoděje Trčku (https://catholica.cz/?id=1052), mučedníka komunistického režimu, který se v Praze stal knězem, konal lidové misie, opakovaně se vracel na Svatou Horu, kde sloužil uprchlíkům. Potom i v Brně, ve Stanislavi i na Ukrajině mezi řeckokatolíky a v Michalovcích. Po utrpení ve více vězeních, které přijímal s důvěrou v Boha, který s křížem dává i sílu k jeho nesení, umíral se slovy, že se na nikoho nehněvá a všem odpouští. Tak svým životem uskutečňoval to, co Ježíš učil.

Po těchto dvou příbězích se zahledím na růst víry ve svém životě. Od kdy je nejdůležitější? - Odpověď vložme do modlitby s prosbou o posílení růstu víry i o zastavení pandemie a dodejme: Prosíme o to pro velikost Boží lásky zjevené v Kristově kříži, k slávě Nejsvětější Trojice, k radosti mateřského srdce Královny nebe a svatých, které prosíme o přímluvu:

Matko Ukřižovaného Syna a Matko naše, oroduj za nás a za celý svět.

Svatý Josefe, oroduj za nás a za celý svět.

Blahoslavený Metoději Trčko, oroduj za nás a za celý svět.

Svatá Zdislavo, patronko rodin a českého národa, oroduj za nás a za celý svět.

Svatá Anežko Česká, oroduj za nás a za celý svět.

Svatý Václave, oroduj za nás a za celý svět.

(Můžeme přidat prosby ke svým patronům)

Všichni svatí pomocníci a patroni, orodujte za nás a za celý svět.

Pane, žehnej naší zemi. Ať světlo tvé milosti svítí všemu jejímu lidu.

Ochraň ho před každým zlem, které ho ohrožuje, posiluj v něm vzájemnou lásku a dej, ať pozná, jak dobré je v síle modlitby nést každou radost i bolest. Amen."

Jako součást novény je navrhována modlitba celého růžence (radostného, bolestného a slavného; případně i světla).

8. den 24. 3. - Začátek novény je stejný, jako je uveden před 1. dnem.

- "Hle, jsi zdráv. Už nehřeš, aby tě nestihlo něco horšího!"

Evangelium dnes mluví opět o uzdravení. Jde o osamělou osobu nemocnou 38 let. Co by mohlo být horšího? - to, co může způsobit hřích.

Na dnešek vychází připomínka sv. Kateřiny Švédské, která je vzývána proti potratům i proti záplavám. Jako mladá vdova se rozhodla ze všech sil sloužit Bohu v nemocných i v těch, co trpěli hlady. Dbala na rady své matky Brigity (pozdější patronky Evropy, poutníků i umírajících, se svátkem 23. 7.), která jí doporučovala kající skutky, i na její upozornění, že s pokušením a s různými riziky se bude setkávat všude. Výchova rodiči k respektování mravních zásad a následné odhodlání k boji s pokušeními u potomků jsou natolik nedostatečná, že ohrožují celou společnost pro následky absence víry.

Za růst víry v našem národě a za zastavení pandemie koronaviru nyní vyslovme své prosby, které můžeme zakončit modlitbou:

Prosíme o to pro velikost Boží lásky zjevené v Kristově kříži, k slávě Nejsvětější Trojice, k radosti mateřského srdce Královny nebe a svatých, které prosíme o přímluvu:

Milostiplná Panno Maria, oroduj za nás a za celý svět.

Matko Ukřižovaného Syna a Matko naše, oroduj za nás a za celý svět.

Matko, ochránkyně nenarozeného života, oroduj za nás a za celý svět.

Svatý Josefe, oroduj za nás a za celý svět.

Svatá Kateřino Švédská, oroduj za nás a za celý svět.

Svatá Brigito, patronko Evropy, oroduj za nás a za celý svět.

Svatá Zdislavo, patronko rodin a českého národa, oroduj za nás a za celý svět.

Svatá Anežko Česká, oroduj za nás a za celý svět.

Svatý Václave, oroduj za nás a za celý svět.

(Můžeme přidat prosby ke svým patronům)

Všichni svatí pomocníci a patroni, orodujte za nás a za celý svět.

Pane, žehnej naší zemi. Ať světlo tvé milosti svítí všemu jejímu lidu.

Ochraň ho před každým zlem, které ho ohrožuje, posiluj v něm vzájemnou lásku a dej, ať pozná, jak dobré je v síle modlitby nést každou radost i bolest. Amen.

Jako součást novény je navrhována modlitba celého růžence (radostného, bolestného a slavného; případně i světla).

9. den 25. 3. - Začátek novény je stejný, jako je uveden před 1. dnem.

- Stojíme před volbou nového začátku nebo nerozhodnutí se pro Boha, které provází vnitřní prázdnota a absence pravé radosti.

Dnes je na prvním místě slavnost Zvěstování Panně Marii. U ní vidíme ten nejlepší postoj k Božím požadavkům, kterému se potřebujeme stále učit. Bohu i jí jde o naši spásu, o záchranu každého člověka. Svoboda však představuje otázku přijetí milosti, kterou, jako každý, i ona měla možnost odmítnout. Spolupráce s milostí znamená překonávání obav, někdy i přijímání utrpení k dosažení něčeho většího. V poselství Panny Marie z 25. 3. 2014 za výzvou k boji proti hříchu a k úsilí o svatost následuje příslib: "Láska Boží poteče přes vás do světa, mír zavládne ve vašich srdcích a Boží požehnání vás naplní."

Neváhejme o ně prosit. Neváhejme prosit o milosti zvláště v této době potřebné pro nás i pro celý svět.

Prosíme o ně pro velikost Boží lásky zjevené v Kristově kříži, k slávě Nejsvětější Trojice, k radosti mateřského srdce Královny nebe a svatých, které prosíme o přímluvu:

Milostiplná Panno Maria, oroduj za nás a za celý svět.

Matko Ukřižovaného Syna a Matko naše, oroduj za nás a za celý svět.

Svatý Josefe, oroduj za nás a za celý svět.

Svatá Lucie Filippini a sv. Dulo (dnes připomínané), orodujte za nás a za celý svět.

Svatá Zdislavo, patronko rodin a českého národa, oroduj za nás a za celý svět.

Svatá Anežko Česká, oroduj za nás a za celý svět.

Svatý Václave, oroduj za nás a za celý svět.

(Můžeme přidat prosby ke svým patronům)

Všichni svatí pomocníci a patroni, orodujte za nás a za celý svět.

Pane, žehnej naší zemi. Ať světlo tvé milosti svítí všemu jejímu lidu.

Ochraň ho před každým zlem, které ho ohrožuje, posiluj v něm vzájemnou lásku a dej, ať pozná, jak dobré je v síle modlitby nést každou radost i bolest. Amen.

Jako součást novény je navrhována modlitba celého růžence (radostného, bolestného a slavného; případně i světla)

Vzkaz z Ostravy - 

modlí se novénu Panny Marie z Pompejí, nově - od 22.3.2020 - Zveme, kdo můžete, se připojte. 

Doporučení od Otce Štajnera, žalm.91


Rozhodnutí Magistrátu hlavního města Prahy o umístění Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí - viz úvod. 


Novinky

sv. Anežka Česká, přemyslovna, 

novéna a pouť do Říma.


Prosíme, podporujme modlitbou, aktivitou i účastí národní pouť do Říma, která se uskuteční v těchto listopadových dnech. Sv. Anežka Česká, přemyslovna, na  náš národ vždy svolávala Boží požehnání a ochranu. Činí tak  stále, i v dnešních dnech, koná v jeho prospěch.  Děkujeme za takovouto celonárodní aktivizaci úcty k sv. Anežce České.  Děkujeme Otci kardinálovi Dominikovi Dukovi,  biskupům, kněžím i věřícím za vše, co pro uctění sv. Anežky České učinili i za uskutečnění celonárodní poutě. Otci S.Přibylovi pak, za skladbu modliteb. Ze zkušeností víme, že valná část organizační tíhy spočine na bedrech Otce kanovníka Dokládala a jeho týmu.  Víme, s jakou duchovní vnímavostí Otec Pavel Dokládal duchovně vede poutě. Prosíme jej i všechny ostatní poutníky, aby vzpomenuli v modlitbách i naléhavé potřeby znovuinstalace Mariánského Sloupu na Staroměstském náměstí.


Odkaz na novénu k celonárodní pouti do Říma: 

https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/191101zitra-zacina-novena-k-ceske-narodni-pouti-do-rima


více viz:

file:///C:/Users/PC/Downloads/V%C4%9Bstn%C3%ADk%2020.pdf

 

 

Immaculata - Mariánský sloup
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky